
| Parameter | Value |
|---|---|
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Operating Supply Voltage | 12 V |
| Number of Cells | 1 |
| Output Current | 1 A |
| Fault Protection | Over Current |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Battery Type | Lithium-ion, Lithium Polymer |
| Output Voltage | 4.2 V |
| Function | Battery Protection |
Stock: 119
Distributors
pcbx
Unit Price$3.22149
Ext.Price$3.22149
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.22149 | $3.22149 |
| 10 | $2.45622 | $24.56220 |
| 25 | $2.26413 | $56.60325 |
| 50 | $2.15607 | $107.80350 |
| 100 | $2.05317 | $205.31700 |
| 300 | $1.93544 | $580.63200 |
| 500 | $1.89189 | $945.94500 |
| 1000 | $1.84197 | $1841.97000 |
